Opravdu odebrat?

Beta Mobilní verze
Registrovat autopůjčovnu

Náhradní vůz ZDARMA

Náhradní vůz zdarma ** Náhradní vozidlo zdarma z povinného ručení. Ano, zapůjčení náhradního vozidla na nezbytně dlouhou dobu ve stejné kategorii je hrazeno z povinného ručení viníka, nebo v krajním případě viníkem. Nezbytně dlouhou dobou se myslí časový úsek, který je nutný k opravě vašeho poškozeného vozidla.

Kdo má nárok na náhradní vozidlo? Podle novely Občanského zákoníku lze požadovat náhradní dopravu z pojištění viníka nehody a to v případě, kdy je vaše auto nepojízdné.

Věděli jste, že pokud nejste viníkem dopravní nehody, při které došlo k poškození vašeho vozu, máte ze zákona nárok na zapůjčení náhradního vozu a to zcela ZDARMA ? Ne? Bohužel nejste první ani poslední, kdo na to doplácí. Právě proto jsme pro vás připravili tento článek, ve kterém si objasníme, jaká je pravda a proč vám v naší půjčovně náhradní vůz rádi poskytneme.

Jak poznáte, že máte nárok na náhradní vůz? Na bezplatné zapůjčení náhradního auta máte nárok vždy, pokud dojde k nezaviněné dopravní nehodě z vaší strany = nejste viníkem. Pokud dopravní nehodu způsobíte vy, pak na náhradní vůz nárok nemáte, ale naopak na něj má nárok ten, komu jste způsobili škodu na jeho vozidle.

Kdo platí náklady za zapůjčení náhradní vozu? Náklady hradí pojišťovna viníka . Je to jeden z důvodů, proč musí mít každý vůz sjednané povinné ručení. To si platí každý provozovatel vozidla a už podle názvu poznáte, že je ze zákona povinné. Pojišťovna zaplatí škody na zdraví a majetku a samozřejmě i náklady spojené se zapůjčením náhradního vozidla.

Na jaký vůz máte nárok? Zapamatujte si, že máte vždy nárok na náhradní vůz stejné kategorie , jakou vlastníte. Nenechte se odbít! Často nás kontaktují klienti, kteří si u nás chtějí půjčit prémiový vůz, protože jim v servise, ve kterém řeší opravu vozu nabídli auto mnohem horší kategorie. Pokud například vlastníte 2 roky starý vůz BMW X5 , určitě se nespokojte se zapůjčením 10 let starého Renaultu. Pokud máte vůz s automatickou převodovkou, máte právo na náhradní vůz s automatickou převodovkou!

Omezené kilometry? Ne! Pojišťovna viníka dopravní nehody má ve vlastním zájmu stáhnout náklady na co nejmenší částku a proto se snaží s podporou některých autorizovaných servisů přesvědčit klienta, že má v ceně pouze určitý kilometrový nájezd. Nenechte se odradit! Pravda je taková, že s vozidlem můžete jet klidně na dovolenou do Chorvatska! Vy přeci nemůžete za to, že váš vůz někdo poškodil. Nezapomeňte však informovat při zapůjčení náhradního vozu půjčovnu, že chcete vycestovat do zahraničí. Potřebujete totiž získat povolení k vycestování z ČR.

Na jak dlouho si mohu vůz půjčit? Na náhradní vůz máte ze zákona nárok po celou nezbytnou dobu opravy vašeho vozidla . Dávejte si pozor na půjčovny aut, které se budou snažit délku pronájmu prodloužit! Vzniká tím riziko, že pojišťovna proplatí pouze některé dny a zbytek budete muset doplácet vy! Naše půjčovna spolupracuje s autorizovanými servisy všech značek a proto vám dokážeme zajistit hladký průběh opravy vašeho vozidla včetně zapůjčení náhradní vozu.

Nevíte si rady? Zavolejte nám! Stát se účastníkem dopravní nehody není nic příjemného a právě kvůli stresové situaci může člověk „nadrobit“ spoustu chyb a proto vám doporučujeme obrátit se na někoho, kdo má s vyřizováním pojistných událostí bohaté zkušenosti. Zavolejte nám na 602 215 181. Rádi vám pomůžeme.

partner
Právě probíhající soutěže
Nově přidané autopůjčovny
Nejnavštěvovanější autopůjčovny